Марiя Заяць
Післяпологовий період для мами є не менш важливим, аніж вагітність і пологи. Дитина потребує постійного прикладання до грудей та цілодобової уваги мами, а мама вчиться правильно поводитися з немовлям. Водночас її організму необхідне відновлення.
Післяпологовий період триває приблизно 6-8 тижнів. У цей час в організмі жінки відбуваються суттєві фізіологічні процеси, він перелаштовується на інший спосіб життя.
Харчування мами
Важливо підтримувати своє тіло продуктами, багатими на вітаміни та мінерали. Правильне і здорове харчування мами буде позитивно впливати на малюка. Він буде веселим, активним і буде розвиватися відповідно до свого віку.
Мамі, що годує, важливо дотримуватися режиму харчування, уникаючи переїдання та голодування. Важливо дотримуватися і правильного водного балансу, щоб почувати себе на всі 100.
Тренування та фізичні навантаження
Повернення жінки до повноцінного життя можливе майже одразу після виписки з пологового будинку. Головне діяти по відчуттях і не перенапружувати себе. Чергуйте піклування за дитиною з роботою та відпочинком, перебувайте на свіжому повітрі, організуйте собі збалансоване харчування та залучайте потроху легкі фізичні вправи, погоджені з вашим лікарем.
Стани «я погана мама» та «я мама, що залюблює свою дитину»
Дуже часто у жінок в перші тижні після пологів можна спостерігати два стани: одні до нестями люблять своє немовля, постійно перевіряють, чи з ним все ок, буквально не випускають його з рук, а другий стан — коли до дитини не хочеться навіть підходити і ладен віддати малюка кому завгодно, аби не бачити. Хтось називає це «післяпологовою депресією», хтось «baby blues». У будь-якому випадку, якщо мама відчуває, що її хитає в певну з цих крайнощів, варто проконсультуватися з психологом та заручитися підтримкою рідних.
Як допомогти собі швидше відновитися?
У післяпологовий період варто дослухатися до себе і бути турботливою та люблячою. Дбайте про себе, адже від цього залежить ще й самопочуття маленької людини. Давайте собі достатньо часу на відпочинок, знайдіть собі кілька джерел натхнення та задоволення, окрім дитини, щоб залишатися ресурсною мамою, а також усвідомте, що цей час, коли ви повністю належите маленькій людині, теж, як і все на світі, швидко мине.
Main photo by Curated Lifestyle
Читайте також:
Таємна опора: все про дитячу привʼязаність
Марiя Заяць
автор статей, мама трьох дiтей