4 года расширяем горизонты вместе с вами! Годовщина Coffee Time Journal

International digital journal N 1

Monday, December 23, 2024

Успiшнiсть в 24 роки або З чого починати шлях до успіху. Iнтерв’ю з Мирославом Чернієм

Смотрите также

Наши партнеры
Реклама

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Вiд редакцiї: Мирослав Чернiй – директор з розвитку Будівельної компанії «Стоград», власник фірми з надання ремонтних послуг «Дім сервіс», блогер з міста Рівне, Україна

З чого почалось твоє ведення блогу і бачення себе в цьому напрямку?

«Це ще не зовсім блог, я тільки розкачуюсь»

В мене є друзі блогери, зокрема Іра Ковальчук, досить потужний блогер, що зараз має більше 550 000 підписників. Ми майже в один час почали активно вести свої сторінки. Ще в 2019 році вона підштовхувала мене до розвитку моєї сторінки, але я не сприймав це заняття всерйоз і не мав особливого бажання. Але з часом, коли я все таки побачив,  які плюси це дає, я знову повернувся до активного розвитку сторінки. Це якраз співпало з періодом, коли я балотувався до міської ради, а Інстаграм був одним з майданчиків безкоштовної комунікації з людьми. То я активно почав його вести і розповідати про себе. За короткий період зрозумів – перегляди ростуть, підписники та лайки теж. Ну і вирішив, що спробую.

У Рівному взагалі не так багато блогерів, але вони є, різні. Більше це звичайно розважальний контент. Для себе я обрав напрямок – бізнес, lifestyle, трішки подорожей. Також ділюсь тією думкою, що чоловік не має «виглядати трішки краще мавпи», а теж повинен за собою доглядати, в першу чергу для самого себе та щоб люди сприймали краще (ми нікуди поки не ділись від того, що зустрічають по «одежці»). Ну і основне, я ж чоловік, а в цій сфері це рідкість, моя аудиторія на 80% складається з жінок і є досить активною.

«За допомогою інстаграм також ефективно популяризувати свій бізнес через «я-бренд».»

Тому зараз я працюю саме над позиціонуванням себе, як особистості. А під час цього ще помітив, що якраз став на шлях пошуку відповіді, в першу чергу, для себе – «хто я?», і блог допомагає мені в цьому.

Блог для мене – це перенаправлення енергії, яка в мене залишилась після великої кількості спілкування в часи передвиборчої кампанії. Мені подобається спілкування з людьми. Тим більш я бачу, що в Рівному конкурентів (блогерів) саме в цьому сегменті особливо немає: молодий, чогось вже досяг, розвиваюсь далі, працюю у великій компанії, подорожую. Одним словом живу і показую що, так можна, працюючи в Україні.  

«Я завжди в процесі розвитку – проходжу курси, вивчаю алгоритми інстаграму, проводжу розіграші, шукаю свої цікаві фішки, щоб бути цікавим аудиторії. Тут важливий постійний розвиток і ще щирість. Люди дуже відчувають фальш»

Як ти бачиш сучасну жінку, в чому її сильні сторони?

«В незалежності. Я вважаю, що дівчина цікава, коли вона має свою справу і горить цим»

Якщо в дівчини одне захоплення – її чоловік – вона стає нецікавою. Взагалі, з нею нема про що поговорити. Моя дружина – мій найкращий друг. Колись ми взагалі просто довго були тільки друзями, а згодом зійшлись. I ще в перший місяць нашого спільного життя я зрозумів, що ми одружимось.

Якою була твоя перша зарплата?

200$ в тиждень (на той час долар був ще по 8грн). Це був 2013 рік, і мені було 16 років. Це було пов`язано з рекламною діяльністю.

« Ця заробітня плата відразу поставила мені високу планку, з якої мені вже не хотілось спускатись»

Коли востаннє був кризовий, переломний момент? I чи взагалі бували такі моменти?

Перший такий момент був, коли купував квартиру в кредит. Тут виходить, як завжди: плануєш і рахуєш одне, а виходить інше. В моєму випадку це не про виплати, а про ремонт, бо спочатку не планував його робити, а потім різко чомусь надумав і порахував, що мені вистачить однієї суми на це, але не тут то було. Вийшло в три, а то і в чотири рази дорожче. Прийшлось навіть машину продати. Ну але зате вже жив в своїй в квартирі.

«Останній – це звісно 2020 рік. Він вибив з колії в плані бізнесу, роботи. Ми не розуміли, як діяти на майбутнє, це було важко».

Також в нас ще є інші напрямки бізнесу, які знаходяться в орендованих приміщеннях. Там також потрібно було платити оренду і зарплату людям.

На твою думку  людяність в бізнесі потрібна чи, навпаки, заважає і як ти у 23 роки створив власну ремонтну організацію?

До мене почали дзвонити люди по питанню ремонту, хоча я цим ніколи не займався, але працював в компанії-забудовнику. Певно за цією логікою до мене і звертались. Це наштовхнуло мене подумати, а потім і почати створювати організацію з надання таких послуг. Знайшов бригаду професіоналів, начистоту розповів, як бачу нашу роботу і перспективи у цій ніші. Загалом я не боюсь розказувати відкрито про свій бізнес чи ідеї, бо впевнений, що людей, які встануть і зроблять, мало, а той, хто зробить, буде здоровим конкурентом. Але мені було смішно, коли згодом я бачив їх сторінку з цією ідеєю в інтернеті, при тому що людина мені напряму не сказала ні «так», ні «ні». А при прямому запитанні, навіщо було так робити, починали перекручувати і вигадувати небилиці, з яких мені просто смішно. I так зробила не одна бригада, поки я не знайшов справді надійних людей і не відкрив свою фірму.

Мені навіть кілька раз натякали інші фірми, в тому числі, що є конкурентами нашої компанії, в якій я працюю з 19-ти років і в якій виріс до директора з розвитку, щоб переходив до них. Але навіть при кращій пропозиції і вищій оплаті я не піду працювати на фірму-конкурента через людяність і вдячність за старт, що мені дали в мої 19.  

«Тому так, саме для мене, людяність важлива у всіх сферах, в бізнесі у тому числі»

Над якими ще проектами зараз працюєш?

В основному над нашими корпоративними. Зараз якраз стартуємо з новими об’єктами, класними житловими та комерційними спорудами. Доречі, кому цікаво, можете слідкувати в Інстаграм. Там буде багато цікавої інформації з цього приводу. Також розвиваю далі ремонтну організацію та нашу управлінську компанію, яка обслуговує «Стоградівські» будинки. Плануємо її повне оновлення, адже повинні йти «в ногу з часом» і постійно покращувати послуги, які надаємо нашим клієнтам.  Ну і все-таки хотів би відновити роботу рекламного агентства, в основному в напрямку діджитал. Зараз розумію, що це реально користується попитом і гарно оплачується. А чому саме відновити? Тому що я вже раніше цим займався, до того як потрапив у «Стоград». Я якраз був тоді ФОПом, який надавав послуги з рекламної діяльності, ну і мені це подобалось. Зараз більше цим займатись почне мій колега по нашому колишньому медіа ресурсу, бо в мене фізично не вистачає часу, але буду до того дотичний. Повертаючись до інстаграму, то хочу ці два напрямки якось об’єднати. Можливо навіть створю якийсь курс чи навчання про рекламу та розвиток блогу. Але спочатку потренуюсь на собі, як то кажуть. Доречі, я відкритий до спільних бізнес проектів. Тому, в кого є бажання, пишіть, можемо обговорювати різні напрямки.

Як ти знаходиш час для відпочинку і чи вважаєш це необхідністю?

Так, я працюю без перебільшень 24 години / 7 днів на тиждень. Блог цей графік ущільнив ще більше. Відпочинок сприймаю, як потребу, і навіть в важкі періоди вважав за потрібне виділити певну суму на відпочинок з дружиною, принаймні раз на рік. Це дозволяє вдихнути нових ідей, перезавантажити мозок. Якщо на відпочинку потрібно працювати, відповідати на дзвінки, вирішувати важливі питання – мені в кайф.

«Після повертаєшся зі свіжою головою, новими ідеями і по іншому поринаєш в роботу, тому так, вважаю це необхідністю»

Як розвантажуєш мозок від справ в повсякденному житті?

«Мені подобається займатись в спорт залі, це мене перезаряджає»

Коли хороша погода, люблю на вулиці тренуватись, зранку, перед роботою. Часто гуляю з собакою просто по центру. Багато ходжу. При цьому заглядаю на ділянки для купівлі під будівництво. Навіть тут працюю, можна сказати.

Що порадиш для чоловіків твого віку? Яка мотивація повинна бути, з чого почати?

«Дуже важливо сформувати своє бачення майбутнього насамперед в своїй голові»

Я зі звичайної сім`ї. В моєму віці ніхто з моїх батьків чи родичів не заробляв так, як я, і квартиру в такому віці ніхто не купував. Мені завжди хотілось гарного життя. Я люблю стильні брендові речі, дорогі машини, матеріальний комфорт мене мотивує.  Ще цікаво було б пожити в Києві. Подобається їздити туди час від часу. Декілька днів того шаленого ритму дуже заряджають. Там інше бачення в людей. I коли ти приїжджаєш сюди, в менше місто, з цим зарядом – справи по іншому робляться. Ще скажу, що куди реально хочу полетіти – це США, а особливо Нью Йорк, люблю великі міста.

«Просто я усвідомив, що ніхто, окрім нас, наше життя не зробить кращим»

От зараз багато людей вважає, що заробити можна тільки за кордоном. Я навчався в Польщі, повернувся сюди і зрозумів, що тут можна заробити. Коли людина сама хоче, шукає шанси – в неї це вийде. Переконався неодноразово на власному досвіді і досвіді успішних друзів. Просто потрібно робити, хотіти, горіти, вміти вчасно перезарядитись і відпочити.

П.С. Сподіваюсь, що ти не дарма витратив час, і це інтерв’ю принесе тобі якусь користь. Якщо це так – дуже круто! А взагалі давай переставай читати і вставай щось робити, полетіли!

Уляна Степаненко
Coffee Time journal | + posts

Розробник Coffee time journal, амбасадор CTJ в Україні, журналіст "Міжнародної асоціації журналістів в Україні та ЄС", інтерв`юер, вокаліст, мікроблогер, засновник Громадської організації, громадський діяч.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

РЕКЛАМА НА САЙТЕ: [email protected]

Вы строите личный бренд и мечтаете, чтобы о вашем продукте узнали? Наша команда готова помочь с разработкой идеи и воплощением проекта в реальность. Напишите нам!